czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 29 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 5219

Sukces Sebastiana Gabrysia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Sebastian Gabryś - wychowanek, a obecnie pracownik Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odniósł duży sukces podczas Międzynarodowego Konkursu Wokalnego na Słowacji.

Reklama

Sebastian Gabryś
Sebastian Gabryś · fot. MDK Czechowice-Dziedzice


Młody baryton, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, od siedmiu lat członek, a od pięciu lat jeden z instruktorów Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento, nauczyciel śpiewu Miejskiego Domu Kultury został laureatem II Nagrody oraz Nagrody Specjalnej na XV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Imricha Godina Iuventus Canti we Vrable na Słowacji w kategorii najstarszej.

Czechowicka publiczność miała okazję oglądać Laureata w ramach licznych koncertów i spektakli C. T. M. Movimento — zagrał między innymi role: Riffa w "West Side Story"(2007), Freda w "Kiss me Kate" (2008), Colasa w "Bastien i Bastienne" (2008, 2012), Podstarościego w "Nędzy uszczęśliwionej" (2009), Tezeusza w "Śnie nocy letniej" (2009), Jowisza w "Orfeuszu w piekle" (2010), Ariodatesa w "Kserksesie"(2011), tytułową rolę w "Don Pasquale" (2011).

Sebastian Gabryś jest współorganizatorem Festiwalu Muzyki Wokalnej Amo Cantare w Czechowicach-Dziedzicach. Obecnie pełni również funkcję prezesa Czechowickiego Stowarzyszenia Kultura.

Czechowicka publiczność będzie miała okazję podziwiania kunsztu wokalnego Solisty podczas Koncertu pod fontanną, na który zapraszamy już 9 maja.

aka / czecho.pl
źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj