czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 7 maja 2013
  • 17 maja 2013
  • wyświetleń: 2943

XIII Festiwal "Uśmiech dziecka"

W sobotę 11 maja w budynku Miejskiego Domu Kultury przy ul. Niepodległości 42 w Czechowicach - Dziedzicach po raz 13 odbył się Festiwal Twórczości Dziecięcej "Uśmiech Dziecka", skierowany do dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu bielskiego.

Dzień Dziecka w Czechowicach
XIII Festiwal "Uśmiech dziecka"


Festiwal był organizowany przez Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio i Świetlicę Profilaktyczną T. Ch. im Ojca Pio zaś współorganizatorami byli: Burmistrza Czechowic-Dziedzic, który ufundował wspaniałe nagrody dla uczestników, Miejski Dom Kultury który nieodpłatnie przekazał salę widowiskową na ten dzień, Miejska Biblioteka Publiczna która zorganizowała warsztaty plastyczne w dniu festiwalu oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej "ART".

W ramach Festiwalu odbył się konkurs plastyczny w którym udział wzięły świetlice: Świetlica Profilaktyczna Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio w Czechowicach -Dziedzicach, Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach - Dziedzicach, Świetlica Profilaktyczno - Wychowawcza "Zatoka" w Czechowicach-Dziedzicach, Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza "Świetliki" w Iłownicy, Świetlica Środowiskowa w Szczyrku, Świetlica Środowiskowa w Jaworzu, Do konkursu zakwalifikowano 60 nadesłanych prac plastycznych.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w dniu 9 maja w siedzibie Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio w Czechowicach-Dziedzicach. W ramach konkursu przyznano nagrody tj. plecaki oraz koszulki ufundowane przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic oraz wyróżnienia tj. zestawy plastyczne również ufundowane przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

W przerwie Festiwalu wystawiono Spektakl profilaktyczny który został sfinansowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Czechowice-Dziedzice na rok 2013.

Łącznie w festiwalu wzięło udział 65 dzieci. Nagrodzone dzieci dostały koszulki ufundowane przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

aka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.