Rozrywka

  • 16 maja 2013
  • 23 maja 2013
  • wyświetleń: 1310

Bliski Wschód tematem wystawy

Za nami:

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy fotografii autorstwa Leszka Szczasnego "Bliski Wschód nie jest czarno - biały". Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki do 3 czerwca w Galerii ExLibris (Filia nr 10, ul. Węglowa 56).

24 maja o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym pt. "Turcja - pierwszy krok do Orientu". Będzie ono połączone z promocją książki "Świat na wyciągnięcie ręki".

Leszek Szczasny jest raciborzaninem (ur. 1975), z wykształcenia politologiem i filozofem (UJ), a z zamiłowania społecznikiem, fotografem i przede wszystkim niezależnym globtroterem. Uważa, że aby doświadczyć autentycznego podróżowania i przywieźć niebanalny materiał, nie trzeba od razu jechać na drugi koniec świata. Bliski Wschód zaczął penetrować w 2007 roku, oczywiście autostopem, co dodawało tym penetracjom wyjątkowego smaku.

W wystawie tej celowo zrezygnował z używania koloru. Nastawiam się też na jakość, a nie na ilość. Zagadkowością i poetyckim ujęciem próbuje zachęcić do odkrywania Orientu na własną rękę - miejsca fascynującego i wbrew wszelkim stereotypom dużo bezpieczniejszego niż ulice wielu polskich miast. Prezentowane fotografie są rezultatem dwóch miesięcznych eskapad - tureckiej i syryjskiej z 2008 roku.

aka / czecho.pl

źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.