Rozrywka

  • 26 maja 2013
  • 12 czerwca 2013
  • wyświetleń: 2457

Wystawa rzeźby i haftów

Za nami:

Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zaprasza na uroczysty wernisaż Danuty i Andrzeja Borgiełów w dniu 12 czerwca o godz. 17.00. Do końca czerwca będzie można podziwiać ich wspaniałe hafty i rzeźby.

Danuta Borgieł z wykształcenia ekonomista , obecnie na emeryturze. Haftem zajmuje się od wielu lat. Początkowo były to formy typowo użytkowe -haftowane obrusy,narzuty,bieżniki,haftowane aplikacje sukienek i bluzeczek dla siebie i córek, mankieciki i kołnierzyki z wykorzystaniem haftu richelieu.

Od paru lat haftuje prawie wyłącznie kwiaty stosując haft płaski cieniowany pojedynczą nitką lub czasami białe richelieu. Ostatnio wystawiała swoje prace w galerii Strefart w Tychach.

Andrzej Borgieł z zawodu oficer mechanik PMH,absolwent Szkoły Morskiej w Szczecinie. Od 36 lat zgłębia tajniki rzeźby w drewnie a z jakim rezultatem można ocenić oglądając obecną wystawę. Ostatnio prezentował swoje prace wspólnie z żoną i córką na wystawie pt. "Wiosna z Borgiełami" w galerii Strefart w Tychach.

aka / czecho.pl

źródło: GBP Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Bestwina" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Bestwina" podaj