czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 24 czerwca 2013
  • wyświetleń: 2498

Piknik Rodzinny w Domu Harcerza

22 czerwca na terenie Domu Harcerza odbył się "Piknik Rodzinny"
12 Gromady Zuchowej "Bajkowe Stworki". Impreza miała na celu podsumowanie realizacji projektu "My dla Was Bajkowych Stworków", który był realizowany przez wolontariuszy Fundacji Lotto "Milion Marzeń".

- Projekt miał na celu poprawę stanu obecnego pomieszczenia
tzw. zuchówki, do prowadzenia zajęć z dziećmi w wieku od 6 do 10 lat
- mówi hm. Marek Majewski, rzecznik prasowy Komendy Hufca Czechowice-Dziedzice. - Dzięki otrzymanym środkom na realizację zadań z Fundacji Lotto "Milion Marzeń" cel udało się w pełni zrealizować! Ogromnym wsparciem okazali się wolontariusze fundacji, którzy przeprowadzili remont pomieszczenia w Domu Harcerza.

Piknik Rodzinny w Domu Harcerza - 22.06.2013 · fot. Komenda Hufca Czechowice-Dziedzice


Sobotni piknik był okazją do inauguracji nowej zuchówki, zapoznania rodziców i dzieci z przebiegiem realizacji projektu, a przede wszystkim do dobrej zabawy i podziękowania wszystkim tym, którzy pomogli.
Na rodziców i ich pociechy czekało wiele atrakcji, m.in. malowanie twarzy, hokej mydlany, laboratorium Dextera, zabawy z chustą klanza, ognisko z pieczeniem kiełbasy, żywa gra w chińczyka, kawiarenka z domowymi wypiekami i wiele, wiele innych atrakcji. W zabawach z wielkim zaangażowanie uczestniczyli także rodzice rozgrywając m.in. mecz w hokeja z wolontariuszami Fundacji "Milion Marzeń".

- Jako, że pieniądze otrzymane z projektu nie były w stanie w całości pokryć potrzeb zuchów, zabrakło zatem pieniędzy na zakup puf do siedzenia. I tym razem rodzice przyszli z pomocą! Dzięki ich hojności udało się zebrać kwotę blisko 400 zł na doposażenie zuchówki - wyjaśnia hm. Marek Majewski - Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu. Organizatorzy zapewniają, że tegoroczny Piknik Rodzinny przejdzie już do stałego kalendarza imprez zuchowych - dodaje

hm. Marek Majewski[/i]

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.