czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 15 lipca 2013
  • 19 lipca 2013
  • wyświetleń: 2165

Wystawa poświęcona prezydentowi

Za nami:

W piątek 19 lipca o godzinie 12.00 w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej śp. Lechowi Kaczyńskiemu, Prezydentowi RP. Wstęp jest bezpłatny. Ekspozycja będzie obecna w mieście przez kolejny tydzień, czyli do 26 lipca.

plakat, wystawa


Podstawową bazą dokumentacyjną, na której oparto wystawę, są najistotniejsze i najbardziej charakterystyczne fragmenty przemówień, wykładów, listów i wywiadów Lecha Kaczyńskiego z lat 2005-2010, opatrzone fotogramami z okresu prezydentury. Ekspozycja ukazuje również dzieciństwo, okres działalności niepodległościowej w PRL-u oraz pozostałe etapy aktywności publicznej śp. Lecha Kaczyńskiego, do momentu zaprzysiężenia na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 23 grudnia 2005 roku.

Wystawa obrazuje sposób myślenia Prezydenta o najważniejszych dla Polski sprawach. Przedstawia także katalog wartości, do których się odwoływał oraz wskazywane przezeń cele i zadania. Jak wyjaśniają organizatorzy, projekt jest przede wszystkim przesłaniem dla potomnych, ocaleniem od zapomnienia i przemilczenia.

Ekspozycję wspólnie zorganizowali: Jacek Falfus, Poseł RP, członkowie Prawa i Sprawiedliwości w Czechowicach-Dziedzicach oraz czechowicki Klub Gazety Polskiej.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.