czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 24 lipca 2013
  • wyświetleń: 2647

Strażacy OSP wyróżnieni

W sobotę 20 lipca w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej, odbyły się połączone I Wojewódzki i III Powiatowy Przegląd Kronik OSP województwa śląskiego i powiatu bielskiego oraz konkurs na pamiętniki, wspomnienia, relacje i opracowania "Z dziejów OSP".

dyplom, osp
Kronika Ochotniczej Straży Pożarnej Czechowice została umiejscowiona wśród 5 wzorowych kronik, co daje jej możliwość wystartowania w ogólnopolskim przeglądzie


OPS Czechowice zgłosiła do tego przeglądu "Kronikę Ochotniczej Straży Pożarnej Czechowice", obejmującą okres działalności OSP od września 2009 roku do czerwca 2013 roku. Na przeglądzie w Bystrej OSP Czechowice reprezentowali autorzy kronik: Zbigniew Waloszczyk i Leszek Zięba oraz Henryk Machej, uczestniczący w przeglądzie jako członek Komisji Historycznej.

Jury konkursu bardzo wysoko oceniło prezentowaną kronikę OSP Czechowice, kwalifikując ją wśród 5-ciu z pośród 31 kronik OSP biorących udział w tym przeglądzie. Na tych przeglądach, podobnie jak na przeglądach ogólnopolskich, nie przyznaje się kolejnych zdobytych miejsc. Dokonywana jest ocena według przyjętych regulaminem trzech kategorii: kronika wzorowa (5 kronik), kronika wyróżniająca (8 kronik) i kronika poprawna (pozostałe kroniki spełniające wymogi regulaminowe). Kroniki wzorowe uzyskały jednocześnie nominację do udziału w ogólnopolskim przeglądzie kronik OSP w 2013 roku.

W trakcie przeglądu kronik miała również miejsce prezentacja najnowszego albumu zatytułowanego "Pożarnictwo Ochotnicze Powiatu Bielskiego na Starej Fotografii", wydanego przez Komisję Historyczną przy Zarządzie Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej, a będącego pracą zbiorową członków komisji w oparciu o materiały dostarczone przez poszczególne OSP powiatu bielskiego.

BM / czecho.pl
źródło: ospczechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.