czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 30 lipca 2013
  • wyświetleń: 2401

Zawody Sikawek Konnych

W sobotę, 27 lipca, w Wilkowicach odbyły się Otwarte Zawody Sikawek Konnych o Puchar Wójta Gminy Wilkowice. Było sporo emocji i ostrej rywalizacji, ale przede wszystkim dobrej zabawy.

Zawody rozpoczął korowód, który wyruszył spod OSP Wilkowice, w kierunku stadionu GLKS Wilkowice. Bardzo ładnie zaprezentowała się drużyna OSP Zabrzeg w składzie: Albin Gawlas, Roman Tyc, Krzysztof Parma, Wojciech Klima, Jerzy Rusin, Marcin Dzida, Damian Dudek i Błażej Londzin. Po uroczystym przemarszu, rozegrano zawody, w których wzięło udział 8 drużyn.Do Wilkowic przyjechali strażacy nie tylko z Podbeskidzia, ale i z różnych zakątków Polski. Musieli oni pokonać specjalnie ustawiony tor przeszkód, a następnie uruchomić ręczne sikawki tak, aby jeden ze strażaków mógł strumieniem wody strącić specjalnie ustawione kółko na drążku.

Otwarte Zawody Sikawek Konnych · fot. danielek2002 / klub czecho.pl


Oprócz pucharów były także nagrody dla najmłodszych i najstarszych uczestników zawodów, jednym z najstarszych druhów był 74-letni Albin Gawlas z OSP Zabrzeg.

danielek2002 / klub.czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.