czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 19 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 807

Projekt MBP: Książka. To lubię!

Miejska Biblioteka Publiczna wspólnie z Městską knihovną w Orlovej rozpoczyna realizację nowego projektu "Książka. To lubię! Polsko- czeski projekt promocji czytelnictwa wśród dzieci", adresowanego do dzieci w wieku 8-12 lat, zamieszkujących sołectwa gminy Czechowice-Dziedzice oraz miasto Orlova.

Reklama

Celem projektu jest zachęcenie dzieci do korzystania z książek jako źródła wiedzy i przyjemności poprzez udział w innowacyjnych przedsięwzięciach kulturalnych. W ramach projektu odbędą się warsztaty literackie, teatralne, typograficzne, plastyczne, chemiczne, fotograficzne, historyczne oraz dawnego pisania. Źródłem tematów poszczególnych przedsięwzięć będzie literatura piękna i popularno-naukowa dla dzieci.

Działania te będą organizowane przez obu partnerów samodzielnie lub w formie wspólnych spotkań dzieci i opiekunów. 6 spotkań odbędzie się w przestrzeni bibliotek, natomiast 3 będą miały charakter wyjazdowy do miejsc tematycznie skojarzonych z literaturą - Dworu Kossaków w Górkach Wielkich, Muzeum w Bielsku-Białej, Siedliska Archeopark. Działania te są nastawione także na integrację dzieci i ich opiekunów.

Realizację projektu zaplanowano w terminie od sierpnia 2013 do czerwca 2014 roku. Nabór uczestników na wyjazdy do Dworu Kossaków w Górkach Wielkich (grudzień 2013) oraz Archeoparku Chotebuz (maj 2014) będzie prowadzony w trybie otwartym, a udział w nich bezpłatny. Pozostałe przedsięwzięcia zrealizowane zostaną we współpracy ze szkołami podstawowymi z terenu gminy Czechowice-Dziedzice.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz budżetu państwa w 10% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

aka / czecho.pl

źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.