czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 18 września 2013
  • 5 października 2013
  • wyświetleń: 5137

Występ Piotra Beczały w Świcie

Za nami:

Urodzony w Czechowicach-Dziedzicach, światowej sławy tenor operowy otrzymał jedną z głównych ról w spektaklu pt:"Eugeniusz Oniegin". Piotra Beczałę będzie można zobaczyć na żywo na ekranie kina "Świt" w Czechowicach-Dziedzicach oraz "Wisła" w Brzeszczach już 5 października.

Reklama

Piotr Beczała, MDK, Świt


Po raz kolejny będzie możliwość wzięcia udziału w bezpośredniej transmisji z Metropolitan Opery w Nowym Jorku. Tym razem publiczność będzie miała okazję obejrzeć spektakl pt:"Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego.

Będzie to także sposobność, aby zobaczyć rodaka na dużym ekranie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 5 października o godzinie 18.45 w kinie "Świt" w Czechowicach-Dziedzicach (bilety w cenach 35 i 40 zł) oraz "Wisła" Ośrodka Kultury w Brzeszczach (bilety: 40 zł).

Przedstawienie trwa około 4 godzin i 5 minut (w tym 2 przerwy).

Pochodzący z Czechowic-Dziedzic Piotr Beczała jest lirycznym tenorem operowym. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie prof. Jana Ballarina. Po studiach wyjechał do austriackiego Linzu, gdzie na scenie Landestheater stawiał pierwsze kroki na profesjonalnej scenie operowej. Od 1997 jest związany z Operą w Zurichu, gdzie mieszka. Występował m.in. w Metropolitan Opera, Covent Garden Theatre, San Francisco Opera, w Hamburgu, Berlinie, Frankfurcie nad Menem, Monachium i mediolańskiej La Scali.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.