czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 20 września 2013
  • 24 września 2013
  • wyświetleń: 1289

Arkadiusz Niemirski w Bestwinie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Bestwina" podaj

Za nami:

We wtorek 24 września o godzinie 16.30 biblioteka w Bestwinie gościć będzie znanego pisarza Arkadiusza Niemirskiego. Będzie też możliwość zdobycia książki z autografem.

Reklama

Autor tak mówi o sobie: "W latach osiemdziesiątych pisałem skecze satyryczne oraz występowałem na estradzie w kabarecie i..., który założyliśmy z kolegą Darkiem Olakiem jeszcze w czasach licealnych; ostatni profesjonalny występ miał miejsce w Siedlcach w 1991 (wspólnie z J. Filarem). Przez kilka lat współpracowaliśmy z III Programem Polskiego Radia jako autorzy i aktorzy (audycje rozrywkowe kabaretu DŁUGI: To się nadaje i Móżdżek po polsku). Zdarzały się też epizody w TVP, co zawdzięczamy uprzejmości satyryka Pawła Dłużewskiego.

W latach dziewięćdziesiątych obroniłem tytuł magistra Zootechniki, potem pracowałem w instytucie naukowym; otworzyłem nawet przewód doktorski z dziedziny ekologii, lecz ostatecznie zrezygnowałem z kariery naukowej, by zająć się twórczością literacką (1999). Współpracowalem i współpracuję z prasą lokalną oraz magazynami muzycznymi (Tylko Rock, Teraz Rock). Jako Niemirski uprawiam od czasu do czasu publicystykę (Najwyższy Czas, Nowy Dziennik).

Do 2006 udało mi się stworzyć 16 tomów popularnej kontynuacji serii Pan Samochodzik i... (Warmia). Teraz zajmuję się wyłącznie "oryginalną" twórczością. I tak, w ostatnich latach ukazały się dwie detektywistyczne książki dla młodzieży Pojedynek detektywów i Testament bibliofila (Ossolineum), dla dorosłych napisałem zbiór opowiadań kryminalnych Zbrodnia prawie doskonała (Fabryka Słów)."

aka / czecho.pl

źródło: GBP Bestwina

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Bestwina" podaj