czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 15 października 2013
  • 10 listopada 2013
  • wyświetleń: 10826

Dworek Eureka: striptis na drabinie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dworek Eureka" podaj

Za nami:

Dworek Eureka w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza w niedzielę 10 listopada o 18.00 na spektakl "Striptis na drabinie". W cenie biletu: kolacja w formie bufetu (18.00), występ artystyczny (20.00), wieczorek taneczny (21.00).

Dworek Eureka


"Striptis na drabinie" jest przykładem sztuki ludowej, jarmarcznej, straganowej, pełnej żywych dialogów i wypowiedzi kipiących energią i obscenicznym, często wyuzdanym dowcipem. Można w niej zauważyć elementy średniowiecznej farsy, w której przy pomocy niewybrednego komizmu i szyderczej brutalności obnażane są pospolite ułomności i śmieszności życia codziennego, jak również elementy tańca i piosenki satyrycznej, charakterystycznych dla początków francuskiego wodewilu czy opery komicznej. Sztuka prezentuje również, oprócz skłonności do życiowego realizmu, pewne określone typy, motywy i chwyty, które zbliżają ją do włoskiej komedii dell'arte, teatru mimów, błaznów i sztuczek zręcznościowych. Dodatkowo, możemy w niej odnaleźć elementy fantastyczne, abstrakcyjne czy wręcz absurdalne, tak typowe dla komiki ludowej.

Striptis na drabinie


"Striptis na drabinie" to rodzaj nie przebierającej w środkach satyry, w której tzw. normalne życie konfrontowane jest z niecodziennym, w której postaci reprezentują bardzo określone charaktery i zdecydowaną różnicę poglądów na życie, doprowadzając tym samym, poprzez komediowe i absurdalne zarazem sytuacje, do auto satyry. Wszystko jest lekko podane, z piosenką i przymrużeniem oka w tle.

Główna postać sztuki, Konferansjer, prowadzi wieczorek zapoznawczy w sanatorium, gdy nagle zaczyna być "atakowany przez zombie"...

Obsada:
- konferansjer - Artur Pontek
- Violetta - Anna Komorowska-Kwaśniewska
- narzeczony - Mariusz Luszowski
- były - Piotr Tomczak
- kelner - Mariusz Zalejski

Czas trwania: 70 min

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dworek Eureka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dworek Eureka" podaj