czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 18 października 2013
  • 31 października 2013
  • wyświetleń: 9925

Zagraliśmy dla Dominika

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Aż 40 tysięcy złotych udało się zebrać dla niepełnosprawnego Dominika Sieklińskiego z Ligoty, podczas Koncertu Charytatywnego, zorganizowanego przez burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta i Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa.

Wysokość kwoty, zebranej dzięki licytacji przekazanych na imprezę przedmiotów oraz zbiórce pieniędzy po koncercie, przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ciesząc się tym niewątpliwym sukcesem, z głębi serca dziękujemy darczyńcom! To przecież dzięki ich hojności i otwartym sercom, leczenie i rehabilitacja małego Dominika, zostaną wsparte tak dużą kwotą pieniędzy.

Mały, niespełna dwuletni Dominik z Ligoty, urodził się bez lewej rączki, ze zrośniętymi palcami prawej dłoni, stopami końsko-szpotawymi, z częściowym brakiem paluszków i asymetrią ciała. Przeszedł już pierwszy, z co najmniej kilkunastu, czekających go jeszcze zabiegów operacyjnych. Wymaga też stałej rehabilitacji oraz specjalnych kombinezonów ortopedycznych, likwidujących asymetrię ciała. Kosztowne leczenie operacyjne i nowoczesne metody rehabilitacji nie są niestety refundowane przez NFZ. Dominik tymczasem pilnie potrzebuje dwóch kombinezonów ortopedycznych, pozwalających walczyć z asymetrią ciała dziecka. Produkowane są w USA i każdy kosztuje 4 tysiące złotych. Na to wszystko nakładają się koszty związane z częstymi wyjazdami Dominika na specjalistyczne badania i kontrole.

Impreza, która odbyła się w niedzielę 20 października w Czechowicach-Dziedzicach, była już drugim Koncertem Charytatywnym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa. W ubiegłym roku - przypomnijmy - zagraliśmy dla Krzysztofa Wrony, który stracił nogę w wypadku, spowodowanym przez pijanego motocyklistę. Pomysłodawcą i głównym organizatorem koncertów jest prezes Nowej Inicjatywy, burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Główną atrakcją, wręcz znakiem rozpoznawczym wydarzenia jest zaś to, że na scenie spotykają się artyści i samorządowcy. Tak było i tym razem.

Gwiazdami II Koncertu Charytatywnego byli: Jacek Stachursky - zawsze wspierający działania Stowarzyszenia i Renata Danel. Podobnie jak przed rokiem, nie mogło zabraknąć wspólnego występu burmistrza Mariana Błachuta oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego, niegdyś liderów zespołu "Raj". Na scenie czechowickiego MDK-u pojawili się się również: Sławomir Błachut z zespołem wokalnym "The Hope" oraz zespół muzyczny "Kryptonim".

Cała zebrana w czasie II Koncertu Charytatywnego kwota - 40 000 zł - zostanie przekazana na leczenie ortopedyczne małego Dominika. Jeszcze raz dziękujemy!

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj