czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 30 października 2013
  • 22 listopada 2013
  • wyświetleń: 2090

O człowieku i naturze w MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

W tym sezonie przedmiotem zainteresowania wykładów prowadzonych w Miejskim Domu Kultury będzie człowiek w relacji do natury, przyrody oraz innych niż on istnień żyjących na Ziemi.

wykład, kultura a natura


W piątek 8 listopada o godzinie 18.30 swój wykład wygłosi dr Monika Miczka-Pajestka. Przedstawi ona problem pt. Człowiek - natura. Co ważniejsze? Prelegentka zaprezentuje zmiany w podejściu do tematu na przestrzeni dziejów.

Podczas kolejnych spotkań, które odbędą się kolejno 15 i 22 listopada poruszone zostaną tematy dotyczące funkcjonowania roślin, zwierząt i minera­łów w językach, mitach oraz wierzeniach świata. Referenci opowiedzą także o roślinach wykorzystywanych w tradycjach leczniczych naszego regionu i Polski.

Celem wykładów jest pogłębienie zrozumienia człowieka i kultury. Sposób, w jaki odnosimy się do siebie nawzajem oraz innych elementów otaczającej nas przestrzeni wiele mówi o nas samych. Samoświadomość, a także rozumienie naszego miejsca na Ziemi, wraz z wymaganiami współczesnej ekologii czy najnowszymi osiągnięciami biologii, geografii i wielu innych dziedzin, stanie się przedmiotem rozważań i dyskusji w kolejnym roku spotkań.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj