czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 3 czerwca 2005
  • wyświetleń: 1684

30 lat minęło

21 maja 2005r. to właśnie w tym dniu nasz czechowicki hufiec im. Olgi i Andrzeja Małkowskich obchodził swoje trzydzieste urodziny. Ponieważ naszą radosną uroczystością chcieliśmy podzielić się razem z mieszkańcami Czechowic- Dziedzic wyszliśmy na ulice naszego miasta. Dlatego też na ulicy Słowackiego został zorganizowany „jarmark harcerski”, podczas którego mogliśmy zakupić różnego rodzaju produkty przygotowane przez nasze harcerki i harcerzy. I tak np. na stoisku 1 ŚDHS „Wachlarz” mogliśmy nabyć m.in. ręcznie robione figurki z modeliny, 3 ŚDH im. „ Zawiszy Czarnego” zachęcała do nabycia kubków, malowideł na szkle a przede wszystkim pięknego Harcerskiego Krzyża, 5 DH pyszne ciasta lub naklejki na okno.

Idąc dalej wzdłuż stoisk spotykamy 10 HDW ” Wilki morskie”, która chce wprowadzić nas w morski klimat zachęcając nas do kupna obrazków z motywami morza, 14 DH „Matnia” z harcerskimi notesikami oraz długopisami, 15 DH „Archiprima” z pysznym tortem i najmłodszych zuchów z gromady zuchowej „Bajkowe Stworki”, które przyciągają nas m.in. kolorowymi balonikami oraz kapeluszami.

O godzinie 13.15 na boisku obok Domu Harcerza odbył się apel, w którym udział wzięły wszystkie drużyny działające w hufcu oraz seniorzy i zaproszeni goście. Na apelu nie zabrakło również dh hm. Ewy Cofały- przedstawiciela władz Śląskiej Chorągwi ZHP. Po apelu odbył się kominek harcerski „Spotkanie Harcerskich Pokoleń”, na którym spotkali się wszyscy obecni i byli harcerze oraz przyjaciele naszego hufca. O rozpalenie kominka zostali poproszeni obecni na sali druhowie: hm. Jan Malina oraz hm. Tadeusz Jasionek, którzy w minionych latach pełnili funkcje komendanta hufca ZHP Czechowice Dziedzice. Podczas kominka oprócz wielu wspomnień były również zabawy. Chcieliśmy pokazać, że harcerstwo nie stoi w miejscu, lecz idzie na przód.

I udało nam się to choćby na przykładzie piosenki „Stokrotka” wykonanej w dwóch wersjach- tradycyjnej i „troszeczkę” odmienionej. Podczas kominka druhna komendantka wręczyła pamiątkowe statuetki wszystkim instruktorom naszego hufca, a my w podziękowaniu za całokształt ofiarowaliśmy jej pamiątkowy album, którego jest główną bohaterką. To była na prawdę bardzo wzruszająca chwila. Po zakończonym kominku udaliśmy się na boisko, gdzie czekała na nas pyszna, prawdziwa harcerska grochówka przygotowana przez dh phm. Jana Fizka i jego ekipę. Ponieważ nikt nie mógł się oprzeć jej zapachowi, wszyscy ustawili się w długiej kolejce, aby dostać choć jedną miseczkę naszego harcerskiego specjału.

Kiedy już zapchaliśmy nasze żołądki mogliśmy wysłuchać na scenie Domu Harcerza koncertu piosenki harcerskiej. Był to debiut zespołu, który powstał w naszym hufcu i składa się z harcerzy naszych drużyn, koncert oglądali młodzi harcerze i seniorzy a repertuar przypadł do gustu nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Po koncercie piosenki harcerskiej oczekiwaliśmy na jedną z najważniejszych pozycji programu, czyli koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Koncert rozpoczął się o godzinie 20.00 wielkimi brawami publiczności, która wypełniła całą sale. Koncert trwał ponad dwie godziny. Występ został nagrodzony owacjami na stojąco, a zespół nagrodził widownię trzykrotnie bisując. Po koncercie nie mogło również zabraknąć spotkania z fanami.

Obchody trzydziestej rocznicy powstania hufca ZHP w Czechowicach-Dziedzicach zakończyły się w niedzielę, o godzinie 11.00 odbyła się msza św. polowa, a następnie apel wszystkich drużyn.

HO Gabriela Gabryś
HO Sławomir Szwed

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.