Rozrywka

  • 19 lutego 2014
  • wyświetleń: 2229

Zadymka Jazzowa w Domu Kultury

Koncertem w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęła się we wtorek (18 lutego) XVI Bielska Zadymka Jazzowa - LOTOS Jazz Festival. W inaugurującym Zadymkę koncercie wystąpił czechowiczan Wojciech Myrczek. Chwilę wcześniej, odebrał nagrodę z rąk Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego.

Nagrodę Pieniężną Za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury, Wojciech Myrczek otrzymał z inicjatywy Burmistrza Czechowic-Dziedzic za zajęcie I miejsca w Montreux Jazz Festival w Szwajcarii. Na otwierającym Zadymkę koncercie Wojciech Myrczek - młoda gwiazda jazzowej wokalistyki, wystąpił z towarzyszeniem pianisty Pawła Tomaszewskiego. Duet Myrczek & Tomaszewski zaprezentował standardy jazzowe, które ukażą się na ich wspólnej płycie.

W dniu otwierającym cykl zadymkowych koncertów, za scenie czechowickiego MDK-u koncert dało również amerykańskie The Trio of Oz, które - dla odmiany - połączyło jazz z rockiem. Na perkusji grał Omar Hakim, który w przeszłości towarzyszył m.in. z Milesowi Davisowi, Anicie Baker, Mariah Carey i Madonnie. Uczestniczył też w nagraniu legendarnego albumu "Brother In Arms" grupy Dire Straits. Towarzyszyli mu Rachel Z. na pianinie i Jon Toscano na kontrabasie.

Oba koncerty porwały publiczność, która szczelnie wypełniła salę czechowickiego MDK-u. Transmisja z czechowickiego koncertu transmitowana była na żywo w Radiu Katowice.

Czechowicki koncert rozpoczynający szesnastą edycję "jazzowej uczty", która potrwa do najbliższej niedzieli, otworzyli wspólnie Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult oraz reprezentujący głównego sponsora imprezy Tadeusz Szkudlarski, Prezes spółki LOTOS Terminale.

LOTOS Jazz Festiwal - Bielska Zadymka Jazzowa cztery razy z rzędu uznana została przez czytelników miesięcznika Jazz Forum za najlepszy polski festiwal jazzowy. Głównym sponsorem Bielskiej Zadymki Jazzowej jest Grupa LOTOS. Czechowicki koncert, który tę prestiżową imprezę otwierał już po raz drugi z rzędu, to efekt współpracy Gminy Czechowice-Dziedzice, Miejskiego Domu Kultury, a przede wszytskim zaangażowania sponsorów - czechowickich spółek Grupy LOTOS oraz PG Silesia, B.H. Podbeskidzie, HB-Unibud, Lontex i Willa Eureka.

Do niedzieli 23 lutego koncerty i towarzyszące Zadymce imprezy będą się odbywały w Bielsku-Białej.

ŁP / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj