Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 25 lutego 2014
  • 4 marca 2014
  • wyświetleń: 1444

Poetycki koniec karnawału

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury żegna karnawał z polnym strachem i poetyckim słowem. 4 marca zapraszamy na spotkanie z Florianem Kohutem i Juliuszem Wątrobą.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Miejski Dom Kultury,Kino Świt
Florian Kohut to artysta, malarz, członek Związku Artystów Plastyków. Zajmuje się malarstwem plenerowym (olej, pastel, akwarela, grafika). Głównym tematem jego twórczości od ponad 40 lat są strachy polne. W 1991 roku zakłada galerię autorską "Pod Strachem Polnym" w rodzinnej Rudzicy. Organizuje również oryginalne "Święto Stracha Polnego", które przyciągają do Rudzicy tłumy wielbicieli jego talentu podziwiających korowody strachów, liczne występy artystyczne i imprezy plenerowe, a nade wszystko twórczość z wszechobecnymi strachami.

Prace Floriana Kohuta cieszą się wielkim powodzeniem u kolekcjonerów - tak krajowych jak i zagranicznych, czego dowodem są liczne wycieczki indywidualne i zbiorowe odwiedzające jego galerię. Prace artystyczne znajdujące się w zbiorach prywatnych w Niemczech, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, we Włoszech, na Węgrzech, w RPA, Maroku, Kanadzie, w USA, Japonii, na Ukrainie i w Polsce.

Juliusz Wątroba urodził się w Rudzicy na Śląsku Cieszyńskim. Od 1969 r. związany z Bielskiem-Białą. Absolwent Politechniki Łódzkiej. Poeta i satyryk, autor wierszy lirycznych i satyrycznych, fraszek i aforyzmów, tekstów pieśni i piosenek, programów kabaretowych i musicali, felietonów. Debiut liryczny w "Radarze" (1977), satyryczny w "Szpilkach" (1977), książkowy w Wydawnictwie Śląsk (Chwila przemienienia, 1983). Autor trzydziestu trzech tomików poezji i satyr. Setki jego wierszy opublikowano w pismach literackich, kulturalnych i satyrycznych, w edycjach zbiorowych, w antologiach i almanachach. W latach 1989-2004 współpracował z Polskim Radiem, gdzie jego utwory interpretowali najwybitniejsi aktorzy. Stały współpracownik Bielskiej Sceny Kabaretowej. Laureat około 100 ogólnopolskich konkursów poezji i satyry. Za twórczość literacką otrzymał również nagrody Prezydenta Bielska-Białej IKAR (2001), Starosty Bielskiego im. Ks. Józefa Londzina (2004), Marszałka Województwa Śląskiego (Katowice 2009), im. Władysława Orkana (Warszawa 2010)... Członek Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego.

Bilety w cenie 10 i 8 zł do nabycia w sekretariacie MDK.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.