czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 14 marca 2014
  • 29 marca 2014
  • wyświetleń: 1529

Spektakl teatralny w Radosze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sala Zabaw Radocha" podaj

Za nami:

Sala Zabaw Radocha wspólnie z teatrzykiem dziecięcym Bajkowe Skarbki Śląska zaprasza serdecznie na przedstawienie pt.: "W piekarni Mistrza Bartłomieja".

Reklama

Sala Zabaw Radocha,Przedszkole Niepubliczne "Radocha"
Spektakl teatralny w Radosze
Spektakl odbędzie się 29 marca o godzinie 17.00. Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w Sali Zabaw. Godzina zabawy na Sali gratis po spektaklu!

Mistrz Bartłomiej słynie w całym mieście. Najbardziej znany jest z tego, że w jego piekarni wypieka się najsmaczniejsze chleby, bułki, rogale oraz ciastka. Wielu ludzi zajada się smakołykami wypiekanymi przez Mistrza Bartłomieja i jego uczniów. Córką Mistrza Bartłomieja jest Rózia. Dziewczyna jest śliczna, wesoła i rezolutna. Pewnego dnia w piekarni zjawia się nowy czeladnik - Janko. Chętnie się uczy i pracuje, jednak sam jest ubogi. Rózię i Janka wkrótce łączy szczere uczucie i prawdziwa przyjaźń, jednak Mistrz Bartłomiej sprzeciwia się ich związkowi.

Oboje są z tego powodu bardzo smutni. Janko musi udowodnić, że jest wart Rózi. Tymczasem do piekarni Mistrza Bartłomieja przychodzi smakoszka wypieków - księżna Anna. Zastaje tam Janka i każe mu zaskoczyć siebie zupełnie nowym smakiem. Janko podejmuje to wyzwanie, by zdobyć sławę piekarza i móc spotykać się z Rózią. Pomagają mu zwierzątka mieszkające w pobliżu, własny talent oraz spryt. Okazuje się, że dzieło Janka zdobywa uznanie księżnej - ta przekonuje Mistrza Bartłomieja, by docenił swojego zdolnego ucznia. Uczciwość i szczere uczucie zostaje nagrodzone.

Przedstawienie uczy, że warto rozwijać swoje zdolności, a nie wolno oceniać ludzi powierzchownie. Najważniejsza w życiu jest prawdziwa przyjaźń i miłość, a sumienne wykonywanie obowiązków popłaca. Należy być dobrym dla zwierząt, a one potrafią się znakomicie odwdzięczyć. Bajka jest oparta na motywach legendy o toruńskich piernikach.

W przedstawieniu występuje dwóch aktorów, którzy wcielają się w cztery postacie. Występują na tle wieloplanowej, zmienianej w czasie przedstawienia, ręcznie malowanej scenografii. Oprócz aktorów na scenie pojawiają się kukiełki zwierząt.

Sala Zabaw Radocha

43-200 Pszczyna
ul. Dobrawy 42Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Sala Zabaw Radocha

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sala Zabaw Radocha" podaj