Rozrywka

  • 30 kwietnia 2014
  • 8 maja 2014
  • wyświetleń: 2746

Koncert Alvon Johnson blues band

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza 8 maja na koncert pochodzącego z Kalifornii gitarzysty, kompozytora, showmana Alvona Johnsona.

Twórczość Alvona Johnsona od początku inspirowana jest muzyką gitarową sław takich jak: Montgomery, Andre Segovia, Charlie Christian i oczywiście Jimi Hendrix. Na vocal Johnsona bez wątpienia duży wpływ mieli: Joe Williams, Johnny Hartman, Nat King Cole i Frank Sinatra.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Alvon Johnson występował z wieloma znanymi artystami: The Drifters, The Shirelles, Bobby Day w sławnym utworze "Rocking’ Robin", Otis Day and the Knights oraz Jimmie Rodgers na płycie Country and Western.

Występował na scenach amerykańskich (Las Vegas, Atlantic City, Lake Tahoe oraz w innych miastach Stanów Zjednoczonych) oraz na arenie międzynarodowej: w Malezji, Rosji, Chinach, Francji, Włoszech, Japonii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Australii.

Johanson jest Gitarzystą Roku 2005, prestiżowego Guitar Player, byłym wokalistą grupy The Coasters, uhonorowanej w muzeum Rock and Roll Hall of Fame, jego płyta The Blues Grew była nominowana do nagrody Outstanding Blues Album 2004 i uznana za jedną z dziesięciu najlepszych płyt w Japonii w 2005 roku. Ostatnia płyta Guitars and Cars zostało oceniona jako jedna z dziesięciu najlepszych płyt w 2008 roku przez prestiżowy magazyn muzyczny "Real Blues ".

Bilety w cenie 35 zł (w przedsprzedaży) do nabycia w sekretariacie MDK.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj