Rozrywka

  • 2 maja 2014
  • 10 maja 2014
  • wyświetleń: 2185

The Metropolitan Opera w Świcie

Za nami:

Kino Świt zaprasza 10 maja o godz. 18.45 na transmisję opery (wesołego dramatu) w dwóch aktach "Kopciuszek" Gioacchino Rossiniego. Przedstawienie trwa około 3 godzin i 45 minut (w tym 1 przerwa)

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Rossini to zawsze wielkie wyzwanie dla śpiewaków: jego opery pełne są karkołomnych arii czy duetów, które muszą być wykonywane w zawrotnym tempie, i to po mistrzowsku. Dyrekcja Met ponownie skompletowała obsadę składającą się ze światowych specjalistów od muzyki włoskiego mistrza opery komicznej. Dlatego też należy spodziewać się, że operowa wersja zabawnej i wzruszającej historii o ubogiej i skromnej dziewczynie, która zgubiła na balu u księcia pantofelek, zostanie wykonana na scenie Met brawurowo.

Libretto: Jacopo Ferretti
Obsada: Joyce DiDonato (Angelina, zwana Kopciuszkiem, pasierbica don Magnifica),Juan Diego Flórez (don Ramiro, książę Palermo), Pietro Spagnoli (Dandini, jego lokaj), Alessandro Corbelli (don Magnifico, baron Monte Fiascone), Luca Pisaroni (Alidoro, filozof, nauczyciel don Ramira), soliści, chór, balet i orkiestra The Metropolitan Opera
Fabio Luisi - dyrygent
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj