Rozrywka

  • 21 maja 2014
  • 28 maja 2014
  • wyświetleń: 3719

Koncert dla hospicjum

7 maja w Dworku Eureka odbył się koncert charytatywny "Razem dla hospicjum" zorganizowany przez Gimnazjum nr 3 w ramach międzynarodowego projektu Comenius. Honorowy patronat nad koncertem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

W koncercie uczestniczyło ponad trzystu gości. Zaproszeni goście, wśród których byli przedstawiciele władz miejskich, prezes Hospicjum św. Kamila, dyrektorzy szkół, przedstawiciele lokalnych instytucji samorządowych i edukacyjnych, firm oraz rodzice, mogli zobaczyć ciekawy i różnorodny program przygotowany przez polskich wykonawców oraz zagranicznych gości z Niemiec, Słowacji, Turcji, Litwy i Grecji.W ramach koncertu zaprezentowano, m. in. niemiecką "Odę do radości", utwór na klarnet, zabawny występ grupy słowackiej "Taniec Liliputów", spektakl Gimnazjum nr 3 "Niech żyje sztuka", ale również barwne tańce - grecką Zorbę, litewskie tango i turecki taniec ludowy. Integrację lokalnego i regionalnego środowiska zaznaczyły występy dzieci z Katolickiego Przedszkola z Czechowic-Dziedzic, które w oryginalnych strojach ludowych przedstawiły wiązankę taneczną " Podróż po Polsce", a także zespół wokalno-taneczny "Wiolinki" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie, który zaprezentował humorystyczne tańce "Cyrk", "Szalone stonogi" i utwory wokalne.

Koncert charytatywny "Razem dla hospicjum" - 07.05.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Dodatkową atrakcją był występ uczniów Marii Gmyrek i Wojciecha Trefona z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej. Ich duet (saksofon i harfa) sprawiły, że słuczacze "przenieśli się" do sali koncertowej.

Kwota uzyskana z kwesty podczas koncertu w wysokości 4.245,89 złotych została przeznaczona na Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej, które prowadzi opiekę stacjonarną i domową nad osobami z chorobą nowotworową.

Obecność wielu znamienitych gości podkreśliła ogromną rolę, jaką w edukacji młodzieży pełnią międzynarodowe programy, umożliwiające wspólne działanie na rzecz osób potrzebujących - dodają organizatorzy.

Projekt zrealizowany został przy finansowym wsparciu Komisji Europejskiej, w ramach programu "Uczenie się przez całe życie".

ŁP

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.