czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 9 czerwca 2014
  • 14 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1380

Filmowy Klub Seniora w Świcie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Seniorów i nie tylko kino Świt zaprasza na obraz Deszczowa Piosenka. Stany Zjednoczone, koniec ery filmu niemego. Producenci jednej z wytwórni filmowych mają problemy z udźwiękowieniem nowych filmów.

Ich wielka gwiazda, Lina Lemont, ma głos, który... przypomina skrzypiące drzwi. Mimo lekcji wymowy Lina nie "brzmi" dobrze, ani na ekranie, ani w życiu prywatnym. Jej partner, słynny amant, Don Lockwood poznaje bardzo interesującą młodziutką aktorkę, Kathy Selden, która zarabia śpiewając na przyjęciach. Pomimo początkowej niechęci ta dwójka zaprzyjaźnia się i w końcu zakochuje w sobie. Pozostaje już tylko jeden problem: głos Liny, który trzeba zastąpić cudzym.Ten zabawny musical już stał się klasykiem, przede wszystkim dzięki tytułowej piosence "Singin' in the rain", nieskrępowanie wyrażającej radość życia.

Reżyseria: Stanley Donen, Gene Kelly
Scenariusz: Betty Comden, Adolph Green
Obsada: Gene Kelly (Don Lockwood), Donald O'Connor (Cosmo Brown), Debbie Reynolds (Kathy Selden), Jean Hagen (Lina Lamont), Millard Mitchell (R.F. Simpson)

Dla seniorów (legitymacja emeryta lub rencisty) cena biletu wynosi 8 złotych. Dla pozostałych widzów 12 złotych.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj