czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 21 czerwca 2014
  • 27 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2815

Balet Bolszoj w Świcie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Kino Świt zaprasza na retransmisję z Teatru Bolszoj w Moskwie baletu w trzech aktach "Spartakus" - wizytówki stylu Bolszoj. Przedstawienie miało premierę w 1968 roku i do tej pory cieszy się niesłabnącym powodzeniem, głównie ze względu na wirtuozowskie popisy męskiej części zespołu.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt
Treść baletu ormiańskiego kompozytora - który zasłynął na świecie przede wszystkim Tańcem z szablami, będącym częścią Gajane - oparto na faktach: tracki jeniec, Spartakus, doprowadził do powstania gladiatorów w starożytnym Rzymie. Myślą przewodnią dzieła jest walka o wolność, a dzieje buntu gladiatorów - jej wielką metaforą.
"Spartakus" to monumentalny fresk o wieloplanowej akcji, wątkach epicznych, tragicznych i lirycznych, pełen ostrych spięć dramatycznych, operujący tłumami na scenie.

Balet Bolszoj w Świcie


Obok rytmów tanecznych i reminiscencji folkloru różnych narodów - zwłaszcza ormiańskiego, gruzińskiego i tureckiego - dominują rytmy marszowe i tryumfalne. Historię Spartakusa na język tańca przełożył Jurij Grigorowicz, jeden z najważniejszych choreografów Bolszoj.

Muzyka: Aram Chaczaturian

Obsada: Michaił Łobuchin (Spartakus), Władisław Łantarow (Krassus), Swietłana Zacharowa (Egina), Anna Nikulina (Frygia).

Przedstawienie trwa około 3 godzin i 15 minut.
Cena biletu: 25 zł.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj