czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 3 lipca 2014
  • 11 lipca 2014
  • wyświetleń: 1521

Kultura Japonii w MDKu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Japonia to państwo o bogatej kulturze i tradycji - będzie tematem wykładu organizowanego przez Miejski Dom Kultury.

wykład japonia


MDK zaprasza na wykład dr Agnieszki Przybyła-Dunin. Wykład, który będzie miał miejsce 11 lipca o godzinie 19.00 przybliży uczestnikom Japonię. Wstęp jest bezpłatny.

---

Dr Agnieszka Przybyła-Dumin, absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego (specjalizacja: teoria i historia kultury). Dysertację doktorską obroniła w 2008 roku. Adiunkt na Wydziale Humanistyczno-Społecznym Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Jest także pracownikiem merytorycznym Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, założy­cielką Koła Badaczy Kultury od pięciu lat funkcjonującego przy tej placówce, w ramach działalności którego powstała seria książek "Świat naszych przodków" (tom trzeci cyklu ukaże się niebawem) i odbyło się już pięć edycji Festiwalu Kultur Świata.

W kontekście zainteresowań naukowych wymienić należy kulturę tradycyjną i współczesną ze szczególnym uwzględnieniem folkloru, a w nim opowieści, jako znaczącego czynnika zdradzającego wizję świata i człowieka danej kultury, stanowiących reakcję na trudne doświadczenia, wreszcie będących nieodłącznym elementem procesu enkulturacji. W zakresie historii kultury nade wszystko zajmuje ją życie zwykłych ludzi, ich wierzenia, obyczaje, wartości, życie rodzinne i publiczne, otaczające ich przedmioty, czyli to co składa się na codzienność mężczyzn, kobiet i dzieci w różnych okresach dziejów człowieka.

Ważniejsze publikacje książkowe: "Bajki ludowe z Zagłębia Dąbrowskiego. Studium i materiały", "Podanie i legenda. Ludowy obraz świata i człowieka", artykuły: "Lecznictwo i wierzenia magiczne" oraz "Transformacje medialne folkloru. W kontekście folklorystycznego obrazu katastrofy smoleńskiej".

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj