czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 9 lipca 2014
  • 25 lipca 2014
  • wyświetleń: 2482

Trwa Festiwal Wokalno-Teatralny

Za nami:

Do 25 lipca Miejski Dom Kultury w Czechowicach - Dziedzicach potrwa Letni Festiwal Wokalno - Teatralny LEW 2014.

Pierwszym wydarzeniem otwierającym festiwal był koncert w wykonaniu solistów Małego Movimento oraz Movimento, który odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

Kolejne atrakcje czekać będą na widzów 18 lipca o godzinie 18.00 w Pałacu Kotulińskich. Tym razem wystąpią młodzi ludzie, którzy w październiku rozpoczną edukację artystyczną w szkołach teatralnych - Mateusz Paluch (PWST w Krakowie) oraz Justyna Brożek (ST w Katowicach). Zaprezentują oni program, który pokazali komisjom egzaminacyjnym w szkołach teatralnych - będą to zarówno teksty jak utwory muzyczne.

22 lipca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury będzie miał miejsce wodewil z muzyką Jana Stefaniego do libretta Wojciecha Bogusławskiego "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale". Start o godzinie 16.00, bilety w cenie 5 i 8 złotych do nabycia w sekretariacie MDK.

Spektakl ten w wykonają młodzi adepci sztuki wokalnej i aktorskiej. Publiczność będzie miała tym razem okazję zobaczyć na scenie wielu debiutantów, choć towarzyszyć im będą również młodzi artyści, którzy już od kilku lat biorą udział w spektaklach Movimento.

lew 2014 krakowiacy i górale


Ważnym punktem Festiwalu będzie Koncert Finałowy Międzynarodowego Mistrzowskiego Kursu Operowego w sali im. Adama Didura w Operze Śląskiej, który odbędzie się 25 lipca.

Kierownikiem artystycznym Festiwalu jest Barbara Bielaczyc.

lew 2014

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.