czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 22 sierpnia 2014
  • 6 września 2014
  • wyświetleń: 1598

Narodowe czytanie Sienkiewicza

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Za nami:

6 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach obchodzić będziemy Narodowy Dzień Czytania dzieł Henryka Sienkiewicza.

Reklama

sienkiewicz


"Narodowe Czytanie" to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Do literackiej zabawy zapraszamy dzieci o godzinie 10.00 w Oddziale dla Dzieci (ul. Niepodległości 32/34 Czechowice-Dziedzice). Wspólne przeczytamy fragmenty "W pustyni i w puszczy" oraz wykonamy wesołe słonie.

Dorosłych zapraszamy do wspólnego czytania fragmentów "Trylogii" oraz wysłuchania wykładu Anny Chachulskiej pt.: "Czasy "Trylogii" okruchy historii prawdziwej" o godzinie 10.30 w Czytelni Ogólnej (ul. Niepodległości 32/34 Czechowice-Dziedzice).

BM / czecho.pl

źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj