czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 27 sierpnia 2014
  • 3 września 2014
  • wyświetleń: 1416

Jola Fasola zaprasza na zajęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury i Jola Fasola zapraszają dzieci na spotkanie organizacyjne zajęć rytmiczno-słuchowych, nauki śpiewu, tańca oraz gry na instrumentach.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt
Rytmika to zajęcia, na których rytm ciała i rytm muzyki wzajemnie na siebie oddziałują. Została stworzona po to, by wzmacniać w każdym dziecku koncentrację oraz pewność ruchową, duchową i emocjonalną.

Rytmika to zajęcia stworzone, by poprawić zdolności nie tylko muzyczne, ale przede wszystkim kształtować procesy psychiczne i fizyczne, ułatwić dziecku funkcjonowanie na późniejszym etapie kształcenia i w dalszym w życiu.

Rytmika wielu z nas kojarzy się z "maszerowaniem" i rzeczywiście jest to jeden z podstawowych sposobów poruszania się, choć nie jedyny. Jednak, gdy się przyjrzymy grupie dzieci chodzących po pustej sali, łatwo zauważymy osoby, które poruszają się w uporządkowany sposób, swobodnie i spokojnie. Będą tacy, którzy zawsze chodzą poza grupą. Obok nich ci, którzy się przepychają, przeciskają, lubią tłok. No i dzieci, które potrącają i ich przeciwieństwa, czyli osoby zawsze potrącane. Zwykły marsz na rytmice jest skarbnicą wiedzy o zahamowaniach, blokadach, ale i o bogactwie dziecięcych osobowości.

Rytmika to śpiew. Podczas śpiewania, dzieci uczą się poprawnej dykcji, czyli odpowiedniego, wyraźnego i zrozumiałego dla innych wymawiania głosek, wyrazów i zdań. Poprawna emisja głosu, to kolejny element, który dziecko stara się opanować. Podstawowe problemy związane z nim, podlegające korekcie, to: krzyk, zgarbione plecy - a przez to uniemożliwienie pobrania powietrza, aż do przepony.

Rytmika to wyobraźnia przestrzenna, ćwiczona w tańcu i ruchu improwizowanym. Przede wszystkim poznawanie kierunków: przód, tył, lewa, prawa, góra, dół, przejawiające się w tańcach. Pomagają one w rozwijaniu wyobraźni tak potrzebnej w matematyce i abstrakcyjnym myśleniu. Ważna jest też wyobraźnia twórcza, która odgrywa znaczącą rolę w procesie uczenia się.

Rytmika to wzbogacanie słownictwa poprzez uczenie się piosenek. Nauka tekstów doskonale ćwiczy pamięć, rozszerza zasób słownictwa oraz wiedzę o otaczającym nas świecie, przyrodzie, zwierzętach, zwyczajach, tradycjach, zjawiskach.

Rytmika to pokonanie tremy podczas występów, popisów, prezentacji, a nawet czerpanie przyjemności z tej formy zaprezentowania się.

Rytmika to przebywanie w grupie rówieśników, pozytywne zachowania i współdziałanie w grupie, to nauka akceptowanych postaw społecznych i moralnych oraz poszerzanie wiedzy o sobie, zachęcanie do twórczej postawy wobec świata i otwartego, koncepcyjnego myślenia.

Rytmika to sfera sprawności fizycznej. Na tych zajęciach wytwarza się w dziecku nawyk prawidłowej postawy ciała i prawidłowego oddychania oraz odpowiednie wysklepienie i stawianie stóp. Kształci się motoryka: koordynacja ruchowo-wzrokowo-słuchowa, skoczność, szybkość, wytrzymałość, zwinność, zręczność i gibkość.

Rytmika to dobra zabawa. Uczęszczanie dziecka na zajęcia ułatwia podjęcie nauki w szkole, odnalezienie się w nowej grupie, sytuacji i środowisku.

Na szczęście dzieci nie wiedzą, że na rytmice uczą się tylu potrzebnych rzeczy. Przychodzą więc chętnie, doskonale się bawią i mam nadzieję, że te zajęcia pozostaną im na długo w pamięci.

Zajęcia prowadzi mgr Jolanta Krzanowska, absolwentka AM w Katowicach na wydziale rytmiki, doświadczony pedagog w pracy z małymi dziećmi.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy 3 września o godzinie 16.30. Zapisy przyjmuje sekretariat MDK.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj