czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 8 października 2014
  • 13 października 2014
  • wyświetleń: 1745

Spektakl "Bóg Niżyński" w MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury serdecznie zaprasza na spektakl "Bóg Niżyński" Teatru Wierszalin.

Diagilew nie żyje... Tymi słowami zaczyna się "Bóg Niżyński". W opuszczonej kaplicy szpitala dla obłąkanych w Kreutzlingen zaczyna się przedziwna panichida. Nabożeństwo żałobne za swego promotora i kochanka odprawia Wacław Niżyński. Dowiedział się, że słynny twórca Baletów Rosyjskich, Sergiusz Diagilew zmarł w Wenecji. Kiedyś obiecał mu: "Serioża, zatańczę na twoim grobie". I tańczy, błogosławiąc swym wyznawcom tj. grupce pacjentów uczestniczących razem z nim w zadziwiającym obrzędzie.

Sztuka inspirowana jest wstrząsającymi "Dziennikami Niżyńskiego" spisanymi w ciągu sześciu tygodni dzielących ostatni występ publiczny tancerza od zamknięcia go w szpitalu psychiatrycznym.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Tomaszuk
Scenografia: Eva Farkasowa, Jano Zvarski, muzyka: Piotr Nazaruk
Obsada: Wacław Niżyński: Rafał Gąsowski, Romola: Katarzyna Siergiej, Diagilev: Dariusz Matys, Lunatyczka: Paula Czarnecka, Narcyz Narcyz: Miłosz Pietruski

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj