czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 29 października 2014
  • 4 listopada 2014
  • wyświetleń: 1504

Świt: Tramwaj zwany pożądaniem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Kino Świt zaprasza na retransmisję londyńskiej inscenizacji sztuki Tennessee Williamsa pt. "Tramwaj zwany pożądaniem".

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Czołowa scena Wielkiej Brytanii - Londyński Teatr Narodowy - tym razem zaprosił do współpracy inną kompanię: spektakl został przygotowany przez zespół Young Vic.

Reżyseria: Benedict Andrews
Obsada: Gillian Anderson (Z archiwum X) jako Blanche DuBois, Ben Foster (Sześć stóp pod ziemią) jako Stanley Kowalski , Vanessa Kirby (Wielkie nadzieje) jako Stella Kowalski.

Ta jedna z najsłynniejszych teatralnych historii rozgrywa się w parnej i wilgotnej aurze lat 40. ubiegłego wieku w Nowym Orleanie. Pod oknami mieszkania Kowalskich przejeżdża tramwaj, z którego pewnego dnia wysiada zmysłowa Blanche. Jej kruchy świat właśnie się rozsypuje, dlatego, szukając pocieszenia, zwraca się ku swojej siostrze. Nie znajduje jednak u niej ulgi, bo twarz Stelli skryta jest w cieniu jej brutalnego męża. Duszna atmosfera zaczyna narastać. Dokąd tak naprawdę zawiezie bohaterów tramwaj, który jeździ na ulicę Desire (‘pożądanie’)?

Przedstawienie będzie prezentowane z polskimi napisami, które zostały opracowane na podstawie wydanego w 2012 roku przez wydawnictwo Znak przekładu Jacka Poniedziałka.

Bilety w cenie 25 złotych do nabycia w sekretariacie MDK.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj