czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 31 października 2014
  • wyświetleń: 2560

Dizajn w przestrzeni publicznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "K6 - Kotulińskiego 6" podaj

Do pracy rodacy! - takie hasło towarzyszyło wystawie i konferencji z cyklu: Dizajn w przestrzeni publicznej, organizowanym przez Zamek Cieszyn już po raz ósmy.

Coraz częściej wychodzimy z fabryk i biurowców, by pracować w przestrzeni publicznej. Zanika tradycyjny podział na pracę i wypoczynek, przez co zmieniają się nasze oczekiwania i zachowania. Ważne staje się takie projektowanie, by sfera publiczna mogła wypełniać różne zadania - w końcu parki bywają biurami, a przestrzenie pracy zmieniają się w oazy wypoczynku...

Dizajn w przestrzeni publicznej - 10.2014 · fot. Kotulińskiego 6


Na konferencji poruszono więc temat metod kształtowania przestrzeni publicznej we współpracy z jej użytkownikami, tak by w najlepszy sposób odpowiadała ich potrzebom. Zaprezentowane zostały przykłady z polskich i czeskich miast oraz duńskie Eindhoven, gdzie mieszkańcy tworzą dla siebie miejsca pracy w postindustrialnych przestrzeniach.

Wśród przykładów dobrych praktyk znalazła się również czechowicka Przestrzeń Kreatywna Kotulińskiego 6 - K6. Jej autorka - Dorota Proske - podzieliła się doświadczeniami rewitalizacji zapomnianej palarni - gorzelni - w nietypowe miejsce pracy i kreatywnego spędzania czasu w duchu slow. K6 jest niestandardowym miejscem szkoleń, warsztatów oraz wydarzeń biznesowych, a jednocześnie warsztatów kulinarnych, spotkań i koncertów. Jest również inicjatorem na Śląsku wydarzenia Restaurant Day - jednodniowej restauracji w którą zamienia się drugi z historycznych budynków K6 oraz sąsiadujący z nim klimatyczny skwer pod dębami.

Kolejny Restaurant Day już w sobotę 15.11 o godz. 16.00, szczegóły wkrótce.

K6 - Przestrzeń Kreatywna Kotulińskiego 6

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Kotulińskiego 6

kom. 502 619 454Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

K6 - Kotulińskiego 6

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "K6 - Kotulińskiego 6" podaj