Rozrywka

  • 12 grudnia 2014
  • 14 grudnia 2014
  • wyświetleń: 4375

"Romans w ogrodzie" w MDKu

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na wyjątkowy spektakl pt. "Romans w ogrodzie".

"Teatr był zawsze moim powołaniem" - mówił F.G. Lorca w roku 1936 - "oddałem mu wiele godzin mego życia. Mam własną, indywidualną jego koncepcję. Teatr to poezja, która podnosi się z kart książki i staje się własnością człowieka. A kiedy się to urzeczywistnia, człowiek mówi i krzyczy, płacze i rozpacza. Teatr wymaga, aby każda postać sceniczna ukazywała się w kostiumie poezji i aby równocześnie jej krew i kości były widoczne."

Te określone przez poetę warunki sztuki dramatycznej doskonale spełnia "Romans w ogrodzie" - sztuka poetycka, tragikomiczna, pełna żaru i pasji, a jednocześnie symboliczna, z elementami surrealistycznymi. Nastrój podkreśli napisana przez Ewelinę Stanclik muzyka.

Reżyseria: Barbara Bielaczyc
Muzyka: Ewelina Stanclik
Światło i dźwięk: Kamil Krzanowski
Występują: Faustyna Mercik, Marta Bednarczyk, Bartosz Surówka, Karolina Bartosiewicz, Justyna Brożek, Magdalena Brańka, Natalia Lubecka, Łukasz Krzymiński, Michał Polok, Piotr Brożek
Fortepian: Ewelina Stanclik
Wiolonczela: Martyna Głogowska

Miejski Dom Kultury,Kino Świt
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj