czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 20 grudnia 2014
  • 15 stycznia 2015
  • wyświetleń: 4850

Wycieczki zimowe z MOSiRem

Jak co roku MOSiR zaprasza amatorów zimowych wędrówek, narciarzy oraz wszystkich, którzy potrafią cieszyć się zimową aurą do wzięcia udziału w przygotowanych zajęciach.

Reklama

W styczniu dzieci ze szkół podstawowych będą mogły zmierzyć się w jeździe szybkiej na lodzie, 31 stycznia MOSiR proponuje wyjazd do Zwardonia - to na dobry początek.

W lutym czekają na nas czeskie trasy w Mostach k/Jablonkova oraz Śnieżnica w Kasinie Wielkiej, po raz wtóry dzieci zmierzą się na lodowisku, a w ferie opiekunowie zabiorą najmłodszych na sanki do Szczyrku na Przełęcz Karkoszczonki. Aby tradycji zimowej stało się zadość, w Istebnej zorganizowana zostanie sanna, ognisko, pieczenie kiełbasek, zabawy na śniegu - wszystko to pod opieką instruktorów.

6 lutego uczestnicy odwiedzą Palmiarnię w Gliwicach, która jest ośrodkiem popularyzacji wiedzy o florze i faunie z innych stref klimatycznych. Dzieciom i młodzieży umożliwia zdobycie wiedzy w sposób znacznie ciekawszy niż ze szkolnych podręczników. Tydzień później dzieci będą uczestniczyć w Balu Przebierańców na lodzie, gdzie biletem wstępu na lodowisko będzie przebranie.

W czasie ferii dzieci będą miały okazję do nauki jazdy na nartach w szkółce narciarskiej, będą mogły też doskonalić umiejętność jazdy na łyżwach pod okiem instruktora, a także mogą nauczyć się pływać w zimowej szkółce pływackiej. Dla bardziej "zaawansowanych", przygotowano turnieje siatkówki, piłki nożnej oraz tenisa stołowego. Dla starszych dziewcząt organizatorzy przygotowali kurs samoobrony, a dla wszystkich, bez limitu wiekowego warsztaty Ultimate Frisbee - "Latające Dyski".

Sezon zimowy zakończony zostanie wyjazdem do Zakopanego, a dla mniej wytrawnych narciarzy - do Białki Tatrzańskiej.

Szczegółowe informacje ukazywać się będą na bieżąco na stronie internetowej MOSiRu, można też zadzwonić pod numer (32) 215-27-06 lub 695-876-029 od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 do 19.00.

BM / czecho.pl
źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.