Rozrywka

  • 20 września 2005
  • wyświetleń: 1089

Alkagran w Czechowicach

W dniach 25 – 27 września odbędzie się XV Jesienny festiwal muzyczny Alkagran w Czechowicach – Dziedzicach. Organizatorami przedsięwzięcia są Miejski Dom Kultury i Mała Akademia Muzyki w Czechowicach- Dziedzicach.

Festiwal rozpocznie się 25 września (niedziela) o godz. 12.00 w Miejskim Domu Kultury Krakowskim Salonem Poezji „Poezja w krainie bajek”. Tym razem poezję dla dzieci czytać będą: J. Grygierczyk i T. Kwinta. Z kolei oprawą muzyczną zajmie się muzycznie uzdolniona młodzież. O godzinie 19.30 koncert jubileuszowy „Już się zmierzcha...”, a wykona go Marek Andrysek i Camerata Silesia. To wszystko w Kościele NMP Królowej.

W poniedziałek 26 września zapraszamy do MDK na godzinę 17.00 na spektakl operowy Rinaldo. Spektakl został wyreżyserowany przez B. Bielaczyc i J. Kitel. Wtorek (27 września) to spotkanie z młodzieżą zatytułowane "Co nowego w partyturach ?" G. Krzanowska i S. Krupowicz przedstawią przykłady współczesnego zapisu partyturowego i historię pisma muzycznego. Zapraszamy do Mdk na godz. 11.00.

Natomiast o godz. 18.00 zaprezentuje się trio akordeonowe - Motion Trio (Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn). Mówi się, że ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię. W muzyce zespołu słychać wpływy wielu stylów muzycznych (od rocka przez jazz po muzykę poważną). Motion Trio to laureaci wielu festiwali, w roku 2000 polska krytyka muzyczna uznała Motion Trio za najlepszy debiut roku w Polsce.

A.O. / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.