czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 21 września 2005
  • wyświetleń: 1247

Szczegół nadaje wielkość

Reklama

Na ogólnopolski konkurs poetycki "Impulsy i niuanse" nadesłano 486 wierszy. Nadeszły nie tylko z kraju, ale także z Australii, Szwecji czy Litwy. Najlepszy z nich był autorstwa niewidomego mieszkańca Warszawy Jerzego Wolińskiego. Uroczyste podsumowanie poetyckich zmagań odbyło się w ubiegłą sobotę. Przy okazji otwarto pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Krakowskiego Salonu Poezji. Nadesłane wiersze czytała aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej Jadwiga Grygierczyk.

W jury zasiadł m.in. poeta, autor tekstów piosenek m.in. zespołu Dżem Mirosław Bochenek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Bolesław Folek oraz krakowski poeta Adam Ziemianin (jego wiersze znają zapewne miłośnicy Starego Dobrego Małżeństwa, Jacka Wójcickiego czy Wolnej Grupy Bukowina). Na scenie w muzycznych antraktach wystąpili Sylwia Wizner (saksofon) i Daniel Malchar (obój).

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.