czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 23 stycznia 2015
  • 26 stycznia 2015
  • wyświetleń: 1376

"Pan Tadeusz" w Bestwinie

Za nami:

"Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza to jedna z najpopularniejszych polskich książek. Krakowski aktor Andrzej Jurczyński przyjedzie do Bestwiny, gdzie przedstawi monodram oparty na tej epopei.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 26 stycznia o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Bestwinie. Monodram, na podstawie fragmentów epopei "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza przedstawi znany ze "Spotkań z balladą" krakowski aktor - Andrzej Jurczyński. Spektakl trwa około 60 minut i polecany jest uczniom klas starszych szkół podstawowych, gimnazjów oraz młodzieży szkół średnich i zawodowych.

Andrzej Jurczyński w swoim dorobku zawodowym ma wiele ról teatralnych o różnorodnym repertuarze, m.in. rolę tytułową w "Edyp królem" Sofoklesa, Gil w "Paradach" Jana Potockiego oraz Erich w "Opowieściach z lasku wiedeńskiego". W ciągu 45-minutowego monologu, aktor wcieli się w kilka postaci, naśladując różnorodne charaktery i zachowania, modulując głosem.

BM / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.