czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 27 stycznia 2015
  • 1 marca 2015
  • wyświetleń: 1305

17. Bielska Zadymka Jazzowa

Za nami:

W poniedziałek rusza 17. Bielska Zadymka Jazzowa - najlepszy polski festiwal jazzowy! W tym roku w Klubie Klimat w Galerii Sfera zagrają m.in. zdobywca dziesięciu nagród Grammy Arturo Sandoval oraz złożony ze światowej klasy muzyków zespół Miles Electric Band.Jak co roku czeka nas muzyczna uczta. W ciągu 7 dni festiwalu zobaczymy nie tylko największe gwiazdy sceny jazzowej, ale także młodych wykonawców muzyki improwizowanej oraz artystów prezentujących lżejszy, bardziej klubowy styl z pogranicza gatunków. 25 i 26 lutego w Klubie Klimat na jedynych koncertach w Polsce wystąpią: laureat dziesięciu nagród Grammy - Arturo Sandoval ze swoim sekstetem oraz Nicholas Payton z formacją Miles Electric Band - zespołem czerpiącym inspiracje z twórczości ikony jazzu, Milesa Davisa, w którym na perkusji gra bratanek tego słynnego trębacza.

W Klubie Klimat będziemy mogli zobaczyć także Soweto Kinch - saksofonistę altowego i rapera, jednego z najbardziej żywiołowych reprezentantów młodej brytyjskiej sceny jazzowej oraz Tingvall Trio - międzynarodowy, pochodzący z Hamburga szwedzko-niemiecko-kubański zespół o oryginalnym brzmieniu. Na koncercie "Okolice jazzu" zaprezentuje się grupa Red Baraat - indyjsko-amerykański band, grający tak zwany dhol’n’brass - wyjątkowe połączenie północno-indyjskich rytmów, jazzu, go-go, brass funku i hip-hopu. Także na scenie Klubu Klimat swoje 30-lecie będzie świętował polski zespół Walk Away, wielokrotny zdobywca tytułu "najlepszego jazzowego zespołu roku" przyznawanego przez czytelników magazynu "Jazz Forum".

Bielska Zadymka Jazzowa


Poza koncertami programu głównego w Galerii SFERA jak zwykle stanie prezentująca młode talenty Festiwalowa Scena Promocji, a w Klubie Klimat odbędzie się cykl koncertów "New Polish Jazz" połączonych z jam sessions. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.

W trakcie festiwalu wystąpi także nazywany najgenialniejszym żyjącym twórcą jazzu Wayne Shorter, a towarzyszyć mu będzie Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Na scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej będzie można zobaczyć jedynego polskiego zdobywcę Grammy w kategorii jazz, Włodka Pawlika ze swoim trio. Wielbicieli bardziej kameralnych koncertów zapraszamy na występy St. Mary’s Jazz Ensemble - jazzbandu amerykańskiej katolickiej szkoły dla chłopców St. Mary’s Preparatory w Detroit (Michigan) oraz grającego electroswing czeskiego zespołu "Mydy Rabycad".Bilety i karnety na koncerty można rezerwować pod adresem mailowym: bilety@zadymka.pl oraz osobiście w Biurze Festiwalowym: Bielsko-Biała, ul. Mostowa 5, Galeria SFERA, galeria 1, klatka D, piętro 2, w godzinach od 10.00 do 18.00 (od poniedziałku do piątku).


Nowe okręgi wyborcze - uchwała RM

BM / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.