Rozrywka

  • 6 lutego 2015
  • 26 marca 2015
  • wyświetleń: 1871

Konkurs historyczno-literacki

Za nami:

Potrafisz i lubić pisać dłuższe formy literackie? Weź udział w konkursie organizowanym przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie oraz Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie.

Celem konkursu jest zachęcenie miłośników pisania do zaprezentowania własnych umiejętności oraz popularyzacja twórczości literackiej dzieci i młodzieży.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Bestwina. Uczestnicy podzielni będą na dwie kategorie wiekowe: I kategoria- klasy IV- VI, II kategoria- klasy gimnazjalne. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora samodzielnie napisanego wspomnienia zainspirowanego biografią osoby z własnego otoczenia, której wycinek z życia jest mało znany, a godny ocalenia dla szerszego grona od zapomnienia (np. wspomnienie z czasów II wojny światowej, prześladowań z czasów komunizmu w Polsce, uczestnictwo w ważnych wydarzeniach społecznych, historycznych).

Uczestnik może złożyć na konkurs 1 utwór literacki pisany prozą w 3 egzemplarzach, mile widziane dołączenie tekstu nagranego na płycie CD. Utwór zgłoszony do konkursu nie może być wcześniej publikowany, ani nagradzany. Każda praca powinna być opatrzona godłem (pseudonim); do pracy należy dołączyć kopertę opatrzoną tym samym godłem, z zaznaczoną kategorią wiekową, z następującymi informacjami w środku: imię i nazwisko uczestnika, wiek, klasa, szkoła.

Prace należy składać w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, ul. Krakowska 123, do końca marca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu.

literacki konkurs

BM / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj