czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 3 marca 2015
  • 12 marca 2015
  • wyświetleń: 1985

Wystawa malarstwa w MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Od 1 marca w Galerii Miejskiego Domu Kultury podziwiać można wystawę malarstwa Agaty Ruman. Na uroczysty wernisaż MDK zaprasza w czwartek, 12 marca o godzinie 17.00.

Reklama

Wystawa malarstwa w MDK


Agata Ruman jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. W 2010 roku ukończyła kierunki Malarstwo oraz (z wyróżnieniem) Konserwacja i restauracja rzeźby kamiennej i elementów architektonicznych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Od roku prowadzi własną pracownię malarską w Pszczynie, w której obecnie kontynuuje realizację cyklu prac inspirowanych latami 30. XX wieku. Powstają w niej także portrety na zamówienie.

Artystka o malarstwie mówi: - czuję respekt do Malarstwa, uważam, że jest ono bardzo wymagające i często wystawia na próby. Dlatego bardzo sobie cenię satysfakcję, jaką daje tworzenie każdej nowej pracy. Obecnie moją inspirację stanowią fotografie z lat 30. XX wieku, a przede wszystkim postacie, które zostały na nich uchwycone.W swoich obrazach staram się ująć klimat chwili, który wyobraziłam sobie patrząc na stare kadry. Malarstwo sprawia mi przyjemność, dlatego chcę, by oglądanie moich prac sprawiało przyjemność innym.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj