czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 11 marca 2015
  • 13 marca 2015
  • wyświetleń: 1760

O planecie Ziemi w MDKu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

MDK zaprasza na kolejny wykład z cyklu "Człowiek-Ziemia-Wszechświat", dr Agnieszka Przybyła-Dumin przybliży temat "Płaska czy okrągła, w środku czy na okręgu - o odkryciu Kopernika i nie tylko".

Reklama

W tym sezonie przedmiotem zainteresowania jest człowiek w relacji do planety, na której mieszka oraz przestrzeni rozciągającej się wokół niej - bliżej i dalej położonego Kosmosu. Przybliżone zostaną wyobrażenia różnych kultur na temat powstania Ziemi, innych ciał niebieskich, czasu czy przestrzeni, ich funkcjonowanie w języku, sztuce, literaturze i wierzeniach świata oraz najnowsze ustalenia naukowe na ten temat.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Dr Agnieszka Przybyła-Dumin - absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego (specjalizacja: teoria i historia kultury). Dysertację doktorską obroniła w 2008 roku. Adiunkt na Wydziale Humanistyczno-Społecznym Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Wstęp wolny.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj