czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 3 kwietnia 2015
  • 12 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2041

Poranek Chopinowski w MDKu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert fortepianowy Marcina Wieczorka, uczestnika Eliminacji 17. Konkursu Chopinowskiego.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 12 kwietnia o godzinie 12.00 w Miejskim Domu Kultury. Wstęp - 10 zł. Młodzież szkolna i studenci - wstęp wolny.

Program:

Fryderyk Chopin
1. Etiuda C-dur op. 10 nr 1
2. Etiuda C-dur op. 10 nr 7
3. Etiuda gis-moll op. 25 nr 6
4. Nokturn H-dur op. 9 nr 3
5. Mazurki op. 24
6. Scherzo h-moll op. 20
7. Andante Spianato i Wielki Polonez op. 22
PRZERWA
8. Ballada F-dur op. 38
9. Sonata h-moll op. 58

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Marcin Wieczorek urodził się w 1996 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu pod kierunkiem mgr Pawła Filipiaka. Obecnie uczęszcza do VI klasy 2 st. a pedagogiem jego jest dr Michał Drewnowski. Wśród jego osiągnięć artystycznych można wymienić między innymi: I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Emmy Altberg w Łodzi w 2007 roku, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Sanremo we Włoszech w 2011 roku.

Szczególnym osiągnięciem pianisty jest również zakwalifikowanie się do 2 etapu Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2015 roku. Pianista bierze udział w intensywnej działalności artystycznej koncertując na wielu festiwalach w kraju i za granicą, m.in. na Chopin Festiwal w Genewie, Lutosławski Kontrolowany w Radomiu czy Chopin nad Nettą w Augustowie.

Marcin Wieczorek to osoba, która w swoim repertuarze stara się zachować równowagę, sięgając po kompozycje różnych epok, jednakże najchętniej grywa dzieła Fryderyka Chopina.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj