Rozrywka

  • 8 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2859

Wybrano najlepszych recytatorów

W Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się kolejne Eliminacje Powiatowe 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych organizowało Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Art." i MDK w Czechowicach-Dziedzicach.

Eliminacje Powiatowe 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego · fot. Starostwo Powiatowe


Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Grygierczyk - aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Urszula Szkucik-Jagiełka - muzyki i Magdalena Kulpa - polonista zadecydowała o przyznaniu nagród i zakwalifikowaniu do Eliminacji Rejonowych sześciu osób.

W kategorii młodzieży ponadgimnazjalnej w konkursie recytatorskim nagrodzono Bartosza Surówkę - MDK w Czechowicach-Dziedzicach i Andżelikę Kliś - POPP "Art." w Czechowicach-Dziedzicach. W turnieju poezji śpiewanej wyróżnienie trafiło do Julia Kani - POPP "Art." w Czechowicach-Dziedzicach, Bartosza Surówki - MDK w Czechowicach-Dziedzicach oraz Łukasza Krzymińskiego - MDK w Czechowicach-Dziedzicach. Z kolei w III turnieju wywiedzione ze słowa zwyciężył Krzysztof Kucharski - LO w Czechowicach-Dziedzicach.

Komisja konkursowa podkreśliła wysoki poziom tegorocznego konkursu, dbałość o dykcję, dobór repertuaru, profesjonalne przygotowanie prezentacji.

BM / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.