Rozrywka

  • 8 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 6013

Konkurs "Zwierzęta wokół nas"

Końcem marca w galerii Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach podsumowano VIII edycję konkursu regionalnego "Zwierzęta wokół nas" organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach.

Zainteresowanie tematyką zwierząt od lat nie maleje, a wręcz rośnie, o czym świadczy ilość nadesłanych prac. Na konkurs wpłynęło 720 dzieł z 22 szkół powiatów pszczyńskiego, żywieckiego, cieszyńskiego, bielskiego i miasta Bielsko-Biała. Prac plastycznych było najwięcej - 400, fotograficznych - 282 i literackich 38. Przyznano 69 nagród.

Pomysł, ujęcie tematu, technika prac konkursowych w każdej kategorii - literackiej, plastycznej i fotograficznej świadczą o dużym zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli. W opinii profesjonalnego jury poziom prac konkursowych był wysoki. Nagrody laureatom wręczyła reprezentująca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach Bernadetta Klimek.

VIII Edycja Konkursu Regionalnego „Zwierzęta Wokół Nas” - 26.03.2015 · fot. Szkoła Podstawowa nr 2


W tegorocznej edycji znalazły się prace poświęcone także pszczołom. Organizatorzy konkursu "Zwierzęta wokół nas" nawiązali współpracę z Gimnazjum Publicznym nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach, które realizuje projekt "Arboretum inspiruje do pomagania pszczołom". Współpraca ta ma na celu zwiększenie zainteresowania sytuacją pszczół szerokie środowisko uczniów, nauczycieli i rodziców. W ostatnich latach zauważono masowe wymieranie i znikanie pszczół. W związku z tym zagrożeniem organizatorzy konkursu zwrócili się z prośbą do nauczycieli, by podjęli z dziećmi w pracach konkursowych tę "pszczelą tematykę", ratującą nasz cały ekosystem.

Wśród zaproszonych i licznie przybyłych gości byli m.in. Dyrektor gminnego Zespołu Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach Andrzej Kamiński, Dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 1 Wojciecha Mik, Kierownik Filii nr 10 MBP Sylwia Kóska, przewodniczącą Rady Rodziców SP 2 Edyta Jonkisz oraz jurorki oceniające prace - Dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art" Wandę Gryboś-Sznel i Annę Kanik.

Szkoła Podstawowa nr 2

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.