czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 14 kwietnia 2015
  • 17 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1168

Dzieje Czechowic w MDKu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Zapraszamy na wykład z cyklu Człowiek - Ziemia - Wszechświat. Już w piątek dr Edelgarda M. Foltyn i dr Eugeniusz Foltyn przybliżą temat "Z najstarszych dziejów Czechowic-Dziedzic i okolic. W świecie człowieka średniowiecza i czasów wczesnonowożytnych".

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Dr Edelgarda M. Foltyn i dr Eugeniusz Foltyn - absolwenci Uniwersytetu Wrocławskiego. W przeszłości pracownicy Instytutu Historii i Katedry Etnologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Katedry Historii Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Autorzy lub współautorzy około 200 publikacji w czasopismach naukowych krajowych i zagranicznych. Uczestnicy programu UNESCO International Geological Collaboration Project - nr 442. Prowadzili lub brali udział w badaniach archeologicznych na terenie Polski, Niemiec, Słowacji i Republiki Czeskiej. Zajmują się problematyką epoki kamienia i wczesnego średniowiecza ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu klasyfikacji kulturowej, osadnictwa, wierzeń, relacji człowiek - środowisko, gospodarki, budownictwa obronnego, petroarcheologii.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj