Rozrywka

  • 15 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 4221

Foto: I Wiosenny Przegląd Taneczny

W Domu Kultury w Kozach odbył się I Wiosenny Przegląd Taneczny organizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Art." w Czechowicach-Dziedzicach. Instruktorzy POP "Art."- u prowadzą zajęcia taneczne w Starej Wsi, Bujakowie, Kobiernicach, Kozach i Czechowicach-Dziedzicach, pojawiła się więc potrzeba integracji zespołów poprzez zainicjowanie przeglądu kół tanecznych.

Dzięki wieloletniej współpracy z Domem Kultury w Kozach tegoroczny przegląd odbył się na terenie tej placówki. W imprezie wzięło udział 120 wychowanków. Prezentowały się zespoły: gimnastyki artystycznej "Pink", "Rainbow" i "Reflex" z Czechowic-Dziedzic (opiekun Ewa Marecka), "Gracjusie ze Starej Wsi (opiekun Teresa Nycz), "Promenada" i "Błyskawica" z Bujakowa, "Szase" z Kóz (opiekun Małgorzata Borth-Mirocha),oraz ""Jump", "Flexi", "Hopdance", "XD" z Kobiernic (opiekun Izabela Caputa).

Dyrektor POPP "Art." Wanda Gryboś-Sznel wraz z dyrektorem koziańskiego Domu Kultury Markiem Małeckim rozpoczęli przegląd witając zaproszonych gości w osobach: posła na Sejm RP Jacka Falfusa, Andrzeja Płonkę starostę bielskiego, Barbarę Adamską przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu, Jolantę Konior kierownika Biura d/s Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki, a także rodziców i przede wszystkim wszystkich uczestników prezentujących swoje umiejętności taneczne.

I Wiosenny Przegląd Taneczny - 04.2015 · fot. Starostwo Powiatowe


Występy oceniane były przez jury, które brało pod uwagę oryginalną choreografię, ekspresję taneczną, harmonie synchronizacje ruchu, przekaz emocjonalny, oryginalna interpretacje muzyki, dynamikę prezentacji, wyraz artystyczny. Jednak najważniejszym celem przeglądu było stworzenie uczestnikom zajęć tanecznych możliwości wspólnej prezentacji i integracji, dzielenia pasji i rozwijania wspólnych zainteresowań tanecznych. Szczególnie jest to istotne, kiedy zespoły pracują w różnych miejscowościach i na co dzień nie mają możliwości wspólnych spotkań i prezentacji.

Wszyscy uczestnicy przeglądu tanecznego dostali dyplomy, pamiątkowe plakietki, oraz dyplomy dla poszczególnych zespołów we wspomnianych wyżej kategoriach. Dzięki temu, że impreza nie miała charakteru typowo konkursowego, panowała przyjazna atmosfera radości, dobrej zabawy - przegląd stał się płaszczyzną spotkania osób, dla których taniec jest pasją.

Alina Macher

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.