Rozrywka

  • 20 kwietnia 2015
  • 22 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 3250

Dzień Ziemi w Starej Kablowni

Za nami:

Pisanie listów do Ziemi, warsztaty ekologiczne dla najmłodszych, nauka połączona ze świetną zabawą oraz konkursy z nagrodami. CH Stara Kablownia zaprasza lokalne szkoły podstawowe do udziału w akcji ekologicznej.

Światowy Dzień Ziemi 22 kwietnia to wspaniała okazja, aby wspólnie zrobić coś pożytecznego dla środowiska naturalnego. W Starej Kablowni odbędzie się akcja ekologiczna "Listy dla ziemi", na którą organizatorzy zapraszają w godz. 10.00-12.00, po czechowickim marszu ekologicznym. W programie m.in. spotkanie z leśnikiem, który opowie o ochronie cennych lasów, a także warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi wykonają poidełka dla ptaków z surowców wtórnych. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Najmłodsi wezmą także udział w warsztatach ekologicznych poświęconych energii odnawialnej.

Fundacja Ekologiczna ARKA przygotuje wystawę poświęconą Dniu Ziemi. Dzieci przyniosą napisane przez siebie listy do Ziemi, rysunki oraz prace wykonane z surowców wtórnych. Hasłem przewodnim akcji jest "Nie bądź jednorazowy".

- Zależy nam na edukacji ekologicznej najmłodszych mieszkańców regionu - mówi Agnieszka Kubak kierownik ds. marketingu CH Stara Kablownia. - Najpiękniejsze listy napisane przez dzieci wezmą udział w konkursie w serwisie Facebook Starej Kablowni. Prace, które zdobędą najwięcej głosów internautów zostaną nagrodzone - dodaje.

Nauka połączona z zabawą to najlepszy sposób, aby zachęcić dzieci i młodzież do działania dla dobra naszej planety. CH Stara Kablownia wspiera edukację proekologiczną mieszkańców regionu.

Stara Kablownia
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Stara Kablownia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Stara Kablownia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Stara Kablownia" podaj