czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 8 maja 2015
  • 15 maja 2015
  • wyświetleń: 1022

Tydzień Bibliotek w Czechowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Za nami:

Jak co roku z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich od 8 do 15 maja organizowany jest Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznego tygodnia brzmi: "Wybieram bibliotekę".

Dla wszystkich, którzy w tych dniach wybiorą Miejską Bibliotekę Publiczną przygotowano wiele ciekawych propozycji warsztatów, lekcji, zajęć edukacyjnych, spotkań autorskich, wystaw i konkursów, które odbywać się będą w Głównej Bibliotece i filiach na terenie całego miasta i gminy.

Oddział Dziecięcy zaprasza do zabawy "Kolorowy tydzień z biblioteką". Każdy czytelnik, który w Tygodniu Bibliotek odwiedzi Oddział dla Dzieci i będzie miał na sobie ubrane coś w wybranym tego dnia kolorze dostanie mały upominek.
  • 8 maja - wybieram kolor czerwony
  • 9 maja - wybieram kolor niebieski
  • 11 maja - wybieram kolor żółty
  • 12 maja - wybieram kolor brązowy
  • 13 maja - wybieram kolor pomarańczowy
  • 14 maja - wybieram kolor zielony
  • 15 maja - wybieram kolor fioletowy


Filia nr 1 zaprasza na spotkanie z Panią weterynarz Aliną Srokol, warsztaty bibułkarskie "Kwiatek dla mamy", warsztaty plastyczne "Słonik Elmer naszą inspiracją" oraz do zwiedzania wystawy prac autorstwa Kamili Kuczyńskiej pt.: " Zaczarowane portrety".

Filia nr 2 zaprasza na spotkanie dorosłych czytelników "Klub za Regałem", zajęcia plastyczne dla dorosłych "Decoupage", zajęcia plastyczne z ceramiki dla dzieci, a w ramach cyklu "Skarby historii miasta Czechowice-Dziedzice" wyjazdu do Bielska-Białej i zwiedzania Zamku Sułkowskich.

Filia nr 3 zaprasza wszystkich czytelników do udziału w quizie "Wybieram Bibliotekę, bo...", a najmłodszych bywalców biblioteki do udziału w warsztatach plastycznych pt. " Guzikowe szaleństwo".

Filia nr 5 w Bronowie zaprasza do udziału w akcji głośnego czytania najmłodszym - "Bronów czyta dzieciom" w poniedziałek oraz czwartek od godz. 11.00, a także na zajęcia kółka języka angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej

Filia nr 6 zaprasza 14 maja na spotkanie z baśniami Andersena "Wybieram bibliotekę bo w niej dzieją się ciekawe rzeczy", a 11 maja do udziału w turnieju zagadek literackich.

Filia nr 8 w Ligocie-Miliardowicach zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na lekcję biblioteczną pt. "Tajemnice biblioteki", mającą na celu zaszczepienie zamiłowania do lektury, czy też rozwinięcie zainteresowań czytelniczych już istniejących, poprzez
zaprezentowanie walorów biblioteki w jak najszerszym znaczeniu.

Filia nr 9 w Zabrzegu zaprasza uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum do udziału w lekcjach bibliotecznych, a najmłodszych miłośników książek do udziału w spotkaniu pt. "Literozagadki" oraz do wspólnego głośnego czytania najpiękniejszych baśni świata.

Do filii nr 10 zapraszamy 11 maja wszystkich miłośników mody na wykład pt. "Patynki, pludry, pantalony i pudermantel czyli tajemnice mody" prowadzony przez Anną Chachulską. A 14 maja zapraszamy na spotkanie pn. "Wybieram bibliotekę bo łączy pokolenia" - podobnie jak w roku ubiegłym babcie i dziadkowie wraz z wnukami usiądą do wspólnego czytania swoich ulubionych książek. 15 maja, w piątek na godzinę 16.30 zapraszamy panie, które wybierają zdrowie, na spotkanie informacyjno-promocyjne połączone z nauką samobadania piersi.

Szczegółowe informacje dotyczące obchodów Tygodnia bibliotek można uzyskać w poszczególnych placówkach.

BM / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj