Rozrywka

  • 12 maja 2015
  • 15 maja 2015
  • wyświetleń: 1352

Wykład: Czechowice - mała ojczyzna

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na wykład z cyklu "Człowiek - Ziemia - Wszechświat". Już w piątek dr Edelgarda M. Foltyn i dr Eugeniusz Foltyn przybliżą temat "Czechowice-Dziedzice jako mała ojczyzna w czasach późnośredniowiecznych i wczesnonowożytnych (w świetle źródeł pisanych i architektonicznych)".

Dr Edelgarda M. Foltyn i dr Eugeniusz Foltyn - absolwenci Uniwersytetu Wrocławskiego. W przeszłości pracownicy Instytutu Historii i Katedry Etnologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Katedry Historii Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Autorzy lub współautorzy około 200 publikacji w czasopismach naukowych krajowych i zagranicznych (m.in. amerykańskich, brytyjskich, francuskich, niemieckich, belgijskich) oraz książek.

Uczestnicy programu UNESCO International Geological Collaboration Project - nr 442. Prowadzili lub brali udział w badaniach archeologicznych na terenie Polski, Niemiec, Słowacji i Republiki Czeskiej.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Wstęp wolny.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj