Rozrywka

  • 19 maja 2015
  • 25 maja 2015
  • wyświetleń: 2333

SK:Poznaj historię polskiej partyzantki

Za nami:

Rocznica powołania w Czechowicach oddziałów polskiej partyzantki to idealna okazja dla mieszkańców regionu, aby zgłębić wiedzę historyczną. CH Stara Kablownia zaprasza na wystawę "Powinniśmy wracać po swoich".

Poznaj historię polskiej partyzantki w Starej Kablowni


W ramach obchodów 70. rocznicy powołania w Czechowicach-Dziedzicach oddziału polskiej partyzantki niepodległościowej pod dowództwem por. Henryka Flame "Bartka", w CH Stara Kablownia prezentowana jest ekspozycja prac, poświęcona tamtym wydarzeniom. Celem projektu jest przedstawienie ważnego rozdziału we współczesnej historii Polski oraz wspólne poszukiwanie jej śladów wśród najbliższych.

Ekspozycja to zbiór wyników badań dotyczących działań partyzantów na terenie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego w latach 1945-1947. Wystawę tworzą pełne emocji relacje świadków oraz rodzin osób zaangażowanych w bieg zdarzeń. Wśród opowieści warto poszukać rodzinnych nazwisk i odkryć kawałek własnej historii.

- Młodzież ma wyjątkową okazję poznania losów partyzantów pochodzących z rejonu Czechowic - mówi Agnieszka Kubiak kierownik ds. marketingu CH Stara Kablownia - Całość wystawy składa się z 27 elementów. Są to eksponaty pochodzące z dorobku Instytutu Pamięci Narodowej oraz program badawczy Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręgów Podbeskidzia i Górnego Śląska - dodaje.

Wystawa jest niepowtarzalną okazją, aby poznać historię regionu i ludzi z nim związanych. Prezentowana będzie do 25 maja w CH Stara Kablownia na poziomie -1.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Stara Kablownia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Stara Kablownia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Stara Kablownia" podaj