Rozrywka

  • 26 maja 2015
  • 29 maja 2015
  • wyświetleń: 1716

Człowiek-Ziemia-Wszechświat

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza 29 maja na kolejne spotkanie cyklu "Człowiek-Ziemia-Wszechświat", wykład prof. dr hab. Piotra Krasnego, pt. "Nowy realizm? Kosmiczna perspektywa w sztuce współczesnej". Początek o godz. 19.00.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


W tym sezonie przedmiotem zainteresowania jest człowiek w relacji do planety, na której mieszka oraz przestrzeni rozciągającej się wokół niej - bliżej i dalej położonego Kosmosu.

Prof. dr hab. Piotr Krasny - od 2008 roku dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2011 roku otrzymał tytuł profesora belwederskiego. Interesuje się głównie dziejami sztuki nowożytnej na ziemiach polskich oraz sztuką środowiska lwowskiego w wiekach XVII, XVIII i XIX.
Za pracę naukową uhonorowany został Nagrodą Prezesa Rady Ministrów za Wyróżniającą się Rozprawę Doktorską, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, a także Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca.

Wstęp wolny.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj