czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 7 listopada 2005
  • wyświetleń: 2219

Film kręcą w Czechowicach!

Hiena - to tyłuł trillera, który powstaje obecnie na Śląsku. Zdjęcia do filmu kręcone są w Bytomiu, Chorzowie oraz w Czechowicach-Dziedzicach! To historyczne chwile dla tego miasta, bo w Czechowicach nigdy jeszcze nie kręcono filmu fabularnego.

Akcja filmu toczy się na pokopalnianych terenach, wśród familoków. Dlaczego filmowcy zdecydowali się pracować również wśród nielicznych czechowicki familoków, skoro takich domów nie brakuje w miastach takich jak Chorzów czy Bytom? Otóż jednym z kierowników produkcji jest mieszkaniec Pszczyny - Dawid Kołosowski...

Na mroczny nastrój filmu duży wpływ ma - oprócz czechowickich familoków - charakteryzacja, jakiej, podobno, jeszcze polskie kino nie widziało. Charakteryzacją w "Hienie" zajmuje się Cezary Kostrzewski, który wcześniej pracował, między innymi, przy amerykańskich produkcjach "Blade II" oraz "Helikopter w ogniu". Reżyserem i scenarzystą filmu jest Grzegorz Lewandowski.

"Hiene" w kinach powinniśmy zobaczyć na wiosnę...

Iza

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.